8 sty 2012

Bobbi Brown - Perfekcyjny Makijaż

Witam. Dziś pokażę Wam książkę Bobbi Brown. Skończyłam ją czytać jeszcze przed świętami. Jest świetna. Szybko się ją czyta i jest napisana w prosty sposób. Można się sporo z niej dowiedzieć. Jest w niej dużo pięknych zdjęć, dużo rad, wskazówek, są też pokazane wykonywane czynności krok po kroku. Wszystko jest dokładnie opisane, co jest ogromnym plusem. Książka podzielona jest na dwie części - podstawy i poziom mistrzowski. Ja zrobiłam Wam zdjęcia rozdziałów. W części pierwszej jako pierwszy rozdział Bobbi Brown opowiada o swojej karierze i powodach, które skłoniły ją do napisania tej książki. Później opisuje krok po kroku wszystko na temat makijażu od podstaw - zaczynając od sprzętu, kosmetyków, pielęgnacji naszej skóry, po wykonanie makijażu.
Część druga to opis zawodu makijażysty. Na każdym kroku przekonuje nas, że na swoją pozycję pracowała ciężko przez wiele lat. Cały rozdział 9 jest temu szczególnie poświęcony. Później pokazuje nam niezbędny sprzęt i kosemtyki, rodzaje makijażu i na sam koniec jest historia makijażu. Znajdziecie tam dużo ciekawostek, np nie wiem czy wiecie ale w 1909r powstała marka Max Factor a jego założycielem był Max Factor senior (Maksymilian Faktorowicz), który był urodzony w Łodzi.

Podsumowując, książka jest ciekawa i pomocna dla osób, które interesują się makijażem. Ma ona 230 stron i kosztowała 52zł (kupiona była w internetowej księgarnii Selkar). Ja za nią nic nie dałam, gdyż to mój gwiazdkowy prezent od Ukochanego ;). Zrobiłam oczywiście dla Was kilka zdjęć (niektóre musiałam ciut przerobić).


Oczywiście to tylko kilka zdjęć, które wybrałam ale w książce jest ich mnóstwo - praktycznie na każdej stronie. Mam nadzieję, że mój dzisiejszy post przypadnie Wam do gustu. Jeśli myślicie nad kupnem to polecam :) Pozdrawiam Was gorąco :)

3 komentarze:

 1. Czaję się na nią już od dłuższego czasu.
  Planuje ją kupić, gdy tylko będę mieć więcej pieniążków :)

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie byłoby mieć taką książkę na półce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mógłby mi też ktoś sprezentować taką książkę:)

  OdpowiedzUsuń