21 kwi 2015

Neutral - Antyperspirant w kulce

Witam. Jak widzicie dzisiaj opowiem o antyalergicznym antyperspirancie. Ja generalnie nie mam problemu z wrażliwą skórą (oprócz skóry głowy) ani z alergiami na kosmetyki. Jednak po filmiku Agnieszki z kanału Nissiax83, która opowiadała o kosmetykach z Neutral uznałam, że chętnie coś od nich wypróbuję. Traf padł na antyperspirant. Mam niestety problem z potliwością i na co dzień używam już od ponad chyba ok dwóch lat Nivea Stress protect, który jest dobry ale po dłuższym stosowaniu przesusza skórę. Z tego też powodu chciałam czegoś, czego będę używać w domu. Chciałam coś bardzo delikatnego i czegoś, co nie będzie maltretował mojej skóry pod pachami. Jakie jest moje zdanie na temat tego kosmetyku po dłuższym stosowaniu?Zacznę od tego, że marka Neutral jest stworzona z myślą o alergikach i osób ze skórą bardzo wrażliwą. Wszystkie produkty nie posiadają w swoim składzie parabenów, barwników i zapachu, czyli czynników, które mogą uczulać i podrażniać. Myślę, że to świetny pomysł, by wejść z tego typu produktami do drogerii. Na plus jest też fakt, że nie są one przesadnie drogie a wręcz mają taką samą cenę jak inne tego typu rzeczy. Ja nie należę do tej grupy ludzi z alergiami ale nie zmienia to faktu, że musiałam coś z Neutral wypróbować ;)

Antyperspirant zamknięty jest w proste opakowanie, takie neutralne. Kosmetyk jest w formie kulki, czyli formy którą ostatnio najbardziej lubię. Niestety muszę powiedzieć, że kulka chodzi czasem dosyć topornie. Wręcz czasem mam wrażenie, że wcale nie kręci. Jest to minus i to spory. Opakowanie odkręca i zakręca się na klik i chodzi dobrze. Antyperspirant ma 50 ml pojemności. Jest wydajny. Kosztuje 14,49, w promocji można go dostać za 10/11 zł. Można go dostać z tego co wiem tylko w Rossmannie.


Kosmetyk ten nie ma zapachu, tak jak zapewnia producent. Jest to plus, ponieważ nie koliduje z perfumami. Stosuję go od jakiegoś czasu praktycznie codziennie, kiedy jestem w domu. Ja już kiedyś przy okazji recenzji innych antypersirantów pisałam, że mam problem z potliwością. Niestety z tego też powodu mam duży problem z wyborem dobrego kosmetyku. Z etykiety czytamy w sumie niewiele możemy się dowiedzieć. Jednak pod spodem naklejki czytamy, że produkt ma nas chronić 24h, jest przebadany dermatologicznie, bez alkoholu i coś jeszcze czego nie rozumiem ;p. Ale skupmy się na tych 24 godzinach. No niestety ale to nie jest prawda. W moim przypadku czasem zdarza się, że w ciągu pierwszych 20 minut pojawiają się mokre plamy pod pachami. Najdłużej antyperspirant wytrzymał 3/4 godziny. No na mnie ten kosmetyk nie działa. Nie hamuje nieprzyjemnego zapachu, szybko występują plamy, no masakra. Jak już pisałam ja używam go w domu, gdzie w każdej chwili mogę iść po tych 3 godzinach się odświeżyć. Używałam go też przy ćwiczeniach i wtedy jest ok ale wiadomo, że zaraz po idę pod prysznic. Niestety ale nie wyobrażam sobie używania tego produktu poza domem. Byłabym na pewno w dużym stresie. Na mnie on nie działa, jest zbyt słaby a szkoda. Faktycznie nie wywołuje podrażnień, uczuleń i przesuszenia i to jest na duży plus.

Podsumowując - chciałam czegoś delikatnego ale niestety na mnie on nie działa. Wszystkie obietnice producenta są spełnione. Ani nie pachnie, jest delikatny, nie wywołuje podrażnień ani przesuszenia. Niestety w moim przypadku się nie sprawdza. Jest zdecydowanie za słaby w działaniu. Szkoda, ponieważ miałam duże nadzieję co do niego. Jeśli macie małą potliwość, to mogę Wam go polecić. W innym razie raczej go sobie odpuśćcie.

Miałyście już ten kosmetyk? Jak się u Was sprawdza? Piszcie. Pozdrawiam :)

1 komentarz:

  1. Nie używałam tego produktu. Jakoś do mnie ta firma nie przemawia. Niby neutralna, delikatna, a skład taki sobie.

    OdpowiedzUsuń