3 cze 2013

Efektima - maseczka oczyszczająca

Witam. W dzisiejszym poście napiszę jak widzicie po tytule, o maseczce oczyszczającej. Kupiłam ją jakiś czas temu ale dopiero niedawno ją zużyłam. Miałam kiedyś jakąś maseczkę tej marki ale nie pamiętam czy mi przypasowała. Co sądzę o tej?
Maska ma kolor miętowy. Z etykietki czytamy, że w miarę jak będzie zasychać to będzie robić się biała. Tak jest. Od razu po otworzeniu możemy przekonać się, ze maseczka ma bardzo intensywny zapach. Nie mogę powiedzieć, że jest on przyjemny. Podczas nakładania i jakiś czas po nałożeniu, ten zapach mi przeszkadzał. Ja nie lubię tak bardzo perfumowanych, ostrych zapachów w kosmetykach do twarzy.

Jeśli chodzi o konsystencję to mnie przypomina tą w glinkach w saszetkach. Jest rzadka (ale nie wodnista) z takimi "glutkami". Bezproblemowo nakłada się ją na twarz. Daje podobny efekt jak przy algach, czyli odczuwamy duży chłód na skórze. Efekt ten utrzymuje się do czasu wyschnięcia maseczki. Mimo, że nie jest on zbyt przyjemny to mnie to nie przeszkadza. Zasycha w miarę szybko i nierównomiernie. Mamy ją trzymać 20 minut na twarzy ale ja zmyłam ją po 15. Po prostu pod nosem i w niektórych miejscach to tak bardzo mi zaschła, że było to nieprzyjemne. Zmyłam ją jak zawsze moją gąbką z Calypso KLIK, więc nie było problemu.

Przed nałożeniem maseczki zrobiła jak zwykle peeling. Skóra po zmyciu była fajna, delikatna i oczyszczona ale nie tak bardzo jak bym chciała. Na drugi dzień na nosie było to samo co przed maską, więc efekt jest znikomy. Maseczka ma 10 ml pojemności. Starczyło mi to na całą twarz. Kosztowała mnie kilka zł w Rossmannie.

Podsumowując - jest to kiepska maseczka. Nie dała rady z moim zanieczyszczonym nosem. Do tego okropnie intensywnie pachnie co dla mnie jest dużym minusem. Ja na pewno nie kupię jej ponownie, ponieważ jest wiele innych maseczek w formie saszetki, które dobrze działają. Mnie nie przypadła do gustu i nie polecam jej nikomu.

Miałyście tą maseczkę? Jakie macie zdanie na jej temat? Pozdrawiam :)

2 komentarze:

  1. Ja z Efektimy mam maseczkę glinkową oczyszczającą i ją uwielbiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam tą maseczkę , działania jakiegoś super nie zaobserwowałam ale też nie zrobiła mi krzywdy :)

    OdpowiedzUsuń